Prosztatarákkal kezeltek egy amerikai férfit, ír akcentusa lett
1907 óta alig néhány tucat embernél diagnosztizáltak idegen akcentus szindrómát, amit az agy károsodása vált ki. Legutóbb egy 50 éves amerikai férfinél tapasztaltak ilyet.
1907 óta alig néhány tucat embernél diagnosztizáltak idegen akcentus szindrómát, amit az agy károsodása vált ki. Legutóbb egy 50 éves amerikai férfinél tapasztaltak ilyet.
Az Imperial College London kutatói 197 426 brit egészségügyi adatait vizsgálta 10 éven át, hogy kiderüljön, milyen hatással vannak a szervezetre az ultrafeldolgozott élelmiszerek. Az eredmény nem túl szívderítő.
Ma már közismert, hogy jó pár tumortípus összefüggésbe hozható az elhízással, az azonban még nem világos, hogy miért is hat a túlsúly a daganatképződésre.
A kutatók egyelőre egereken tesztelték azt az újfajta vakcinát, ami segíthet leküzdeni a legagresszívebb agytumort, a glioblastomát.
A lengyel Adam Mickiewicz Egyetem kutatói több burgonyafélét is megvizsgáltak, a bennük lévő mérgező anyagokról pedig kiderült, hogy bizonyos dózisban valószínűleg gyógyszerként is lehetne őket alkalmazni.
A brit kutatók a virtuális valóság segítségével vizualizálták a rákos sejtekkel kapcsolatos adatokat, így az orvosok láthatják, hogyan hat egy kezelés.
Az eddigi klinikai tesztek azt mutatják, legalább 73 százalékos hatékonysággal lehet alkalmazni egy új rákterápiát a csontvelőrákban szenvedő betegeknél.
Daganatos megbetegedéséről beszélt a zenekar basszusgitárosa, Tim Commerford. Azt mondta, hogy soha ahhoz fogható fájdalmat nem élt át, mint amit a prosztatarák miatt kénytelen volt.
A rákregiszter legújabb eredményei alapján folyamatosan nő a felfedezett daganatos megbetegedések száma, a halálozások aránya ugyanakkor stagnál; ez rámutat arra, hogy az időben elvégzett szűrések életet menthetnek – hívta fel a figyelmet Országos Onkológiai Intézet.
A súlyos, áttétes daganatos betegségben szenvedő futball-klasszisnak már csak a légúti fertőzését kezelik és fájdalmát csillapítják.
A brit kutatók szerint a rákos megbetegedést segítő rendszer gyenge pontjait megtalálva tíz éven belül sokkal jobb kilátásai lehetnek a túlélésre a betegeknek.
Az olasz Andrea Leoni felesége mellrákban hunyt el, de kollégái nem hagyták magára a családot.
A Semmelweis Egyetem orvosai a Da Vinci robotot is bevonták a nőgyógyászati daganatos megbetegedések műtétjeibe.
A javarészt gyomor-bél-hasnyálmirigy kiindulású, előrehaladott stádiumú, nem műthető, áttétes tumorok okozta megbetegedésben szenvedőket egy Magyarországon újdonságnak számító eljárással kezelhetik a jövőben a baranyai megyeszékhelyen – tájékoztatott a Pécsi Tudományegyetem.
Új nemzeti célkitűzésként jelölte meg Joe Biden amerikai elnök, hogy jelentősen visszaszorítsák a rákbetegségeket az Egyesült Államokban.
A jövőben egy egyszerű vérvétel után is ki lehetne mutatni akár a rák korai stádiumát is.
A kutatók szerint az 1990-es évek óta jelentősen megemelkedett azon rákos betegek száma, akiknél 50 éves koruk előtt alakult ki a tumor.
A kutatók olyan szerkezettel kísérleteznek, ami nemcsak felismeri a tumorsejteket, de meg is jelöli azokat, így az orvosok már nagyon korai stádiumban megkezdhetik a kezelést.
A kockázati tényezők évente majdnem 4,45 millió rákos halálesetért felelősek, ami a világ összes daganatos halálozásának 44,4 százalékát teszi ki.
A mikrorobotoknak nevezett fejlesztések közvetlenül a daganatokba juttatják a hatóanyagokat, és a kutatók szerint fájdalommentesen pusztítják el a rákos sejteket.